Historia K.A.W.Y.
Kawa to aromatyczny napój uwielbiany przez ludzi na całym świecie. Jest sposobem na poranne poderwanie się z łóżka, smacznym dodatkiem do spotkania z przyjaciółmi, dla niektórych nawet nieodłącznym elementem codziennego rytmu.

Nasza K.A.W.A., czyli Kawiarnia Amatorów Wydarzeń Artystycznych jest najmłodszą inicjatywą uczniów Czackiego. W tym roku już po raz czwarty skupia utalentowanych uczniów oraz ich przyjaciół przy scenie i pysznej kawie, chętnych do organizacji stawia na nogi, zachwyca swoją kameralną atmosferą. Każdy może tu pokazać co robi najlepiej, w co wkłada całe serce, co pochłania jego wolne chwile i energię po powrocie ze szkoły.

Pierwsza K.A.W.A. odbyła się w 2012 r. z inicjatywy Asi Maksymiuk i Magdy Pacholczyk . Już wtedy zaprosiły one wielu Czackiewiczów, którzy chcieli pomagać przy organizacji wydarzenia lub występować na niedużej scenie w II. wnęcę w naszej szkole. I tak, z zaangażowaniem uczniów i pomagających im nauczycieli, przez dwa wieczory podziwialiśmy wokalistów, zespoły muzyczne, tancerzy, a także kabarety i osoby recytujące. Wielu artystów wzruszyło, zaskoczyło, rozśmieszyło. To dzięki nim udekorowana wnęka stała się tak przytulna i nastrojowa.

Drugą edycję naszej K.A.W.Y. poprowadziły Hania Górczyńska i Marysia Szumowska, a trzeciej szefowały Kasia Kujawa i Matylda Borcuch. W tym roku pałeczkę przejmują Magda Kapuścińska oraz Mikołaj Miękus, którzy podczas tych dwóch wieczorów szczególnie skrupulatnie pilnować będą, by każdy szczegół był dopracowany. K.A.W.A. to bowiem nie tylko scena - w sali obok parzona jest, może nie tytułowa, ale jak sama nazwa wskazuje - kawa, wypić można też herbatę, uczniowie serwują słodkie ciasta i wytrawne przekąski, którymi widzowie delektują się przy scenie, podziwiając artystów. W drugiej zaś sali można oglądać i kupować rękodzieła przygotowane przez Czackiewiczów: własnoręcznie stworzoną biżuterię, mydełka czy świeczki, a także podziwiać obrazy i fotografie. W ciągu tych dwóch marcowych dni uczniowie wyrazić siebie mogą również na płaszczyźnie modowej - prezentując własne, nowatorskie modowe kreacje, które wzbogacają prezentowaną paletę uczniowskich talentów. Obok bycia szansą dla projektantów i stylistów, K.A.W.A.

otwarta jest również na młodych aktorów, czy reżyserów, których krótkometrażowe filmy również mają swoje pięć minut na kawowej scenie podczas tych dwóch, napiętych w grafiku dni. Różnorodność, artyzm, ale i odwaga - jeżeli jesteś ciekaw, co potrafią młodzi ludzie, zarezerwuj już teraz 19 i 20 marca, a na pewno się nie zawiedziesz!

Szefowie K.A.W.Y. 2015: Mikołaj Miękus i Magda Kapuścińska

Szefowe K.A.W.Y. 2014: Kasia Kujawa i Matylda Borcuch

Szefowe K.A.W.Y. 2013 : Hania Górczyńska i Marysia Szumowska

Założycielki oraz Szefowe K.A.W.Y. 2012 : Asia Maksymiuk i Magda Pacholczyk

Wspierają nas: